lørdag den 22. maj 2010

مزدور برو گمشو: آکسیون بر علیه مسجد و مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی در دانمارک

روز شنبه 22 مه جمعی 60-70 نفره از ایرانیان مقیم کپنهاگ آکسیونی اعتراضی در مقابل مسجد امام علی که توسط سفارت ایران در کپنهاگ خریده و اداره میشود بپا کردند.
آخوند خادمی از سال 2001 که ساختمان قدیمی این مسجد توسط سفیر سابق جمهوری اسلامی در دانمارک خریداری شده است امامت جمعه این مسجد را یه عهده داشته است و روابط نزدیکش با سفارت ایران بر هیچ کسی پوشیده نیست.
مسئولان مسجد تقاضای ساختن مسجدی بزرگ با 2 مناره بلند را از شهرداری کپنهاگ کرده اند و
در صورت تصویب نهایی شهرداری کپنهاگ در ماه آگوست, جمهوری اسلامی موفق خواهد شد یک مسجد به ارزش بیش از 10 ملیون دلار را در این محل بنا کند.

در هنگام برگزاری آکسیون سفارتیها و جیره خوران لبنانی, عراقی و افغانی آنها در جلوی درب ورودی مسجد جمع شده بودند و از تظاهر کنندگان عکس و فیلم میگرفتند.

فیلم کوتاهی از آکسیون

1 kommentar:

  1. یک پیشنهاد: Bono، خواننده 2U مجبور به یک عمل جرّاحی اضطراری بر روی ستون فقرات شده. لینکش اینجاست:
    http://www.huffingtonpost.com/2010/05/21/bono-undergoes-emergency_n_584847.html
    همونطور که میدونید او در خیلی‌ از کنسرتهایش در طول سال اخیر از جنبش سبز حمایت کرده. اگر بتوان بصورت سریع و گسترده یک کمپین به راه انداخت که ایرانیان خارج از کشور هر کدام یک کارت آرزوی سلامتی‌ و تشکر از حمایت او در سال گذشته از جنبش سبز برای او بفرستند و این در رسانه‌های جهانی‌ بازتاب پیدا کند یک پیروزی برای جنبش سبز قبل از خرداد در سطح جهانی‌ خواهد بود. من اکانت بالاترین ندارم. لطفا اگه این پیشنهاد به نظرتون جالب میاد تو بالاترین مطرح کنید.

    SvarSlet