onsdag den 22. september 2010

دعوت به شرکت آرام در حمایت از اشکان و محکوم کردن جنایات جمهوری اسلامی در دادگاه کشوری در کپنهاگ

اشکان پنجه ای قلعه‌ای, شاعر و خواننده مبارز ایرانی بجرم زدن تخم مرغ بر سر منشی اول سفارت ایران در آکسیونی اعتراضی در بیرون ضیافتی که توسط سفارت جمهوری اسلامی در ماه فوریه بمناسبت سالروز انقلاب و دهه فجر ترتیب داده شده بود در روز جمعه برای محاکمه مجدد به دادگاه کشوری خواسته شده است.
به دادگاه تجدید نظر کشیدن اشکان توسط دادستانی دانمارک, کشوری که 10 سال پیش وی را به علت اشتباه فاحش اداره امور خارجیانش به ایران دیپورت و به دست شکنجه گران جمهوری اسلامی سپرد جای سؤال دارد.
بعد از تحمل 23 ماه زندان انفرادی و شکنجه های سیستماتیک و مداوم در یکی از زندانهای مخوف و مخفی جمهوری اسلامی و بعد از یک سال آوارگی و زندان در کشورهای ترکیه و یونان بار دیگر اشکان از طریق سازمان ملل در سال 2003 به دانمارک منتقل شد. گزارش های پزشکی قانونی و سازمان عفو بین الملل و مرکز درمان شکنجه دانمارک همگی گواه بر تأیید وقوع شکنجه های وحشتناک و آسیبهای جسمی و روحی شدید بر روی وی دارد و اعطای پناهندگی سیاسی دولت دانمارک به او نیز خود گواهی بر تأیید این موضوع است.

اعتراض دادستانی از حکم قبلی دادگاه شهری, با توجه به این واقعیت که دولت دانمارک نقش بسیار کمرنگی تا به حال در محکوم کردن جنایات رژیم جمهوری اسلامی در سطح بین‌المللی داشته ودر حالی که دیپلماتهای رژیم ایران به علت اعتراض به سرکوب های رو به افزایش داخل کشور از خدمت سر باز زده و پناهنده می‌شوند, از این نظر قابل توجه است که حمایت ضمنی دادستانی دانمارک را از مزدوران و جاسوسان جمهوری اسلامی نشان می‌دهد.

از شما دعوت می‌شود برای حمایت از اشکان و محکوم کردن جنایات جمهوری اسلامی در دادگاه روز جمعه شرکت کنید.
آدرس:
Øster Landsret, Bredgade 59, 1260 KBH K

زمان:جمعه 24 سپتامبر ساعت 9:30


فیلم صحنه تخم مرغ خوردن منشی اول سفارت

Ingen kommentarer:

Send en kommentar